Kiralık Gayrimenkul Yönetimi

  • Anasayfa
  • Kiralık Gayrimenkul Yönetimi
Kiralık Gayrimenkul Yönetimi

Kiralık Gayrimenkul Yönetimi  

Kiralık Gayrimenkul Yönetimi Türkiye’de ev sahibi olanlara ya da kısa bir süreliğine Türkiye’de kalan kişiler için kısa ve uzun vadede hizmet vererek kolaylık sağlamaktadır. Pek çok insan başka ülkelerden ev satın alırken, almış olduğu evi ülke içerisinde bulunmadığı zamanlarda da kiraya vererek aslında ikinci bir gelir elde etmeyi düşünüyor. Aynı zamanda özellikle bireyler gayrimenkul satın almayı eğer yatırım yapmak için düşünüyorsa bu durumda kiralama servisi tam olarak bireylerin neredeyse her ihtiyacını karşılar. Bir diğer yandan ise kişilerin birden fazla gayrimenkulü varsa kiralık gayrimenkul yönetimi servisi sayesinde mülklerin birinci sınıf kalitedeki durumunu koruması için alınabilecek en iyi servislerden biridir.

Kiralık Gayrimenkul Yönetimi Nedir? 

Kiralık gayrimenkul yönetimi hizmeti aslında mülkün işletilmesi ve kiralanması ile ilgili olarak her türlü işlerin sorunsuz bir şekilde yürümesini sağlayan hizmetlerden biridir. Müşterilere mülklerinin günlük olarak yönetimi, kira üretimi, kiracı bulmaları ya da mülkün bakımı gibi çeşitli konularda yardımcı olur. Aslında yönetimin sorumlulukları mülkün türüne göre değişebilmektedir. Kiralık gayrimenkul yönetimi aşağıdaki başlıklara yönelik olarak detaylandırılabilir.

Anahtar Muhafazası 

Mülkün anahtarlarının güvenli bir yerde tutularak istek üzerine kiracı ya da misafirler için 7/ 24 kolay giriş ve çıkış sağlanmaktadır.

Temizlik Servisi 

Servisler arasında kuru temizleme ya da nevresim değişimi gibi birinci sınıf kalitede olan temizlik hizmeti bulunur.

Mülk Bakımı 

Bu sisteme başvuran herkesin evi kendi eviymiş gibi korunur. Evde oluşabilecek her türlü soruna en hızlı şekilde müdahale edilmektedir.

Profesyonel Çekim 

Evin kalitesini en doğru şekilde yansıtabilmek için profesyonel olarak fotoğraf çekimi hizmeti sağlanmaktadır.

Sunum, Pazarlama ve Listeleme 

Ev 3D turlar ve kaliteli fotoğraflar ile sektörde lider olan ortalama 15’ten fazla global portalda öne çıkarılabilecek şekilde yayınlanmaktadır.

7/24 Destek 

Ev sahibi ve misafirlerin konforunun en iyi şekilde sağlanması için 7/ 24 müşteri desteğiyle birlikte hizmet sağlanmaktadır.

Fiyat Optimizasyonu 

Kiralık gayrimenkul yönetimi aynı zamanda kazancı en üst seviyeye çıkartabilmek için kiralık ev piyasasını detaylı şekilde takip eder. Kiralık ev piyasası takip edilerek aslında her anlamda optimum doluluk ile mülkün sezon fiyatına uygun olarak kiralanmasını sağlanmaktadır.

İç Tasarım 

Misafirlere unutulmaz bir tatil deneyimini yaşatmak için mülkün dekorasyonu titiz bir şekilde düzenlenmektedir. İç tasarım aynı zamanda kiraların gelirini de arttırmaktadır.

Çevrim İçi Performans Raporlaması 

Müşterilerin yorumları ve izlenimlerine yönelik olarak mülkün nasıl bir performans sergilediği de takip edilmektedir. Bu anlamda gelir ve giderler en iyi şekilde kontrol edilmektedir. Performansı geliştirebilmek adına hangi hedeflere odaklanılması gerektiği saptanır. 

Gayrimenkul Yönetimi Hizmetinin Avantajları Nelerdir? 

Gayrimenkul yönetimi hizmetinin avantajları oldukça fazladır. Bu hizmetler şu başlıklar altında bakılabilir;

Süper Ev Sahibi Statüsüne Sahip Olma 

Mülk aramalarındaki performansı iyileştirmek, o mülke daha fazla kiracı çekmeye yardımcı olur. Daha fazla kiracıyı çekebilmek için listeleme görünürlüğünü artırmak için ‘Airbnb Süper Ev Sahibi’ statüsü kazandırılır.

Nitelikli Kiracılar 

Zamanı geldiğinde ödemeyi yapan kiracılar ile birlikte sorunsuz kiralama sürecinin tadına varılmış olur. Kiracı seçilirken bu gibi durumlar göz önünde bulundurulur.

Yatırım İçin En İyi Kazanç 

Özellikle uzun süreli olan kiralamalara yönelik olarak ortalama %60 ila %200 oranından çok daha fazla kira geliri elde edilir. Bu sayede ev sahiplerinin kazancı maksimum seviyeye çıkarılır.

Evi Rahatça Kiraya Vermek 

Özellikle birden fazla işlem yapıldığı zaman ev sahipleri bu anlamda strese girebilir. Ancak kiralık gayrimenkul yönetimi sayesinde bu süreçte herhangi bir konuyla uğraşmaya gerek kalmaz ve süreç oldukça stressiz bir şekilde yönetilir.

Esnek Takvim 

İstediği zaman kişiler kendi evinde kalabilir. Daha sonra ev yeniden kiraya verilecekse kiralama işlemi için personellere ulaşılabilir. Bu anlamda kiracılar çok daha kolay bir şekilde bulunur.

Yasal Destek 

Evle ilgili olarak her türlü yasal prosedürler en kolay şekilde gerçekleşir. Kişiler herhangi bir evrak işlemiyle ilgilenmeden işi tamamen profesyonellere bırakabilir.

Türkiye’de Kiraya Verebilmek İçin Gayrimenkul Satın Almak Kârlı mıdır? 

Aslında kısa ve uzun vadeli olarak bakıldığı zaman kiralık gayrimenkullerde oldukça karlı bir yatırım fırsatı vardır. Kiralama özellikle son dönemlerde yatırımcılar için popüler seçeneklerden biridir. Türkiye içerisinde yüksek kira getirisine sahip olan yatırımlık gayrimenkul stratejileri sayesinde para kazanmaya kısa bir süre içerisinde başlanabilmektedir. Tüm bilgilerle birlikte yüksek derecede profesyonel bir yardım alınmadığı zaman gayrimenkul kiralama süreci de bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Bu süreç içerisinde profesyonel hizmet verebilen bir şirketle anlaşıldığında kişilere yüksek miktarda para ve zaman kazandırıyor.

Profesyonel şirketler ile çalışıldığı zaman kişiler kendi konut kiralama piyasalarındaki dolandırıcılardan da korunmuş olacaktır. Ev sahipleri kiralarının zamanında ödenmemesi gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kaldığında mülk yönetim şirketleri yasalara tamamen uygun olarak adım atma gücüne de sahip olur. Profesyonel bir şekilde davranan şirket bu kiralama süreci içerisinde gerekli olan tüm kira politikaları ile birlikte herhangi bir olumsuz duruma karşı olarak ev sahiplerini güvence altına almaktadır.

  • Konut piyasalarındaki en iyi yatırım ve konfora sahip olan kiralık mülkler bile pazarlama stratejisi olmadığı zaman kolay bir şekilde kiracısını bulamayabiliyor. Özellikle reklamcılık konusunda başarılı bir gayrimenkul yönetimi şirketi ile anlaşan kişiler, en iyi pazarlama stratejisi ile birlikte kiralık mülklerinin değer görmesini sağlar. En iyi reklam stratejisini uygulayan deneyimli şirketler aslında geniş bir müşteri adayı havuzuna da sahiptir. Bu anlamda iyi bir reklam metin yazarı, ilanın reklamının nerede yapılacağı ya da yüksek kalitede fotoğrafları çekmeyi oldukça iyi bilir.

 

  • Mülkü görmek isteyen kiracı adayları kısa bir sürede mülkü görmek isteyebilir ancak mülk sahibi her zaman müsait olamayabilir. Aslında bu durumda tercih edilebilecek çok fazla seçenek bulunuyor. Ancak ev sahibi müsait değilse bu gibi durumlar müşterilerin kaybedilmesine sebep olabilir. Gayrimenkul yönetimi hizmeti sayesinde kiralama süresi içerisinde mülke 7/ 24 kolay bir şekilde giriş ve çıkış imkânı sağlanmaktadır.

 

  • Eğer profesyonel bir şekilde gayrimenkul yönetimi yapan şirketle çalışılıyorsa bu durumda kiracılar arasında da herhangi bir yabancı dil sorunu olmaz. Çünkü deneyimli şirketler genel olarak müşterilerle birden fazla dilde iletişim kurabilecek personel ekibini barındırır. Bu anlamda alanında uzman olan ekipler müteahhitler, esnaflar, tedarikçiler, temizlik servis ve satıcılar ile iyi bir ilişkiye sahiptir. Aynı zamanda kiracı ve sahibiyle arasındaki tüm sürecin en başarılı şekilde yönetilmesini sağlar.

 

  • Etkili kiralama yöntemleri için aslında ilk olarak stratejik ve doğru adımlar atılmalıdır. Gayrimenkul yönetimi ise kişilere mülk ile ilgili olarak tüm ayrıntıların çevrimiçi bir şekilde sunulmasını ve sürecin takip edilmesini sağlar. Profesyonel gayrimenkul şirketleri sayesinde tüm datalar en doğru şekilde raporlanmaktadır. Buna yönelik olarak ev sahiplerine karşı tamamen şeffaf bir politika izlenir. Raporlar mülkün kiralama sürecinde nasıl gittiğinden ya da nasıl performans gösterdiğinden çok maksimum karı elde edebilme adına hangi hedeflere gidilmesi gerektiğini göstermektedir.

Gayrimenkul yönetiminden hizmet alabilmek için geçerli olabilecek en önemli sebeplerden biri para piyasasını en iyi şekilde bilmektir. Buna yönelik olarak güvenilir bir ekiple çalışma fırsatını sağlar. Mülkün bu süreç içerisinde iyi yönetileceğinden emin olunduğu sürece mülk sahibine hiçbir şekilde endişe ve stres yansımayacaktır.