Türkiye’de Vatandaşlık Nasıl Alınır ?

Türk vatandaşlığı kazanmanın birçok faydası vardır. Bu faydaların başında anayasal haklardan yararlanmak geliyor. Bilindiği gibi birçok önemli anayasal hak yalnızca vatandaşların faydasına sunuluyor ve bunlardan yabancılar yararlanamıyor. Ancak yabancıların da Türk vatandaşı olma hakkı vardır. Türk vatandaşlığını kazanmak isteyenler için birçok yol vardır. Bunların başında doğum ile vatandaşlık ka

Türkiye'de Oturum İzni Nasıl Alınır ?

Türkiye'de Oturum İzni Nasıl Alınır ?

Türkiye, uluslararası hukuk kurallarının ulusal hukuka entegre edilmesi ve bu konuda paralellik sağlanması adına yabancılara bazı haklar tanımaktadır. Bu düzenlemeler insana yaraşır bir sistem oluşturulması ve insan hakları ihlallerinin önlenmesi için oldukça önemlidir. Bu noktada ülkemizdeki yabancılar çeşitli haklara ve yükümlülüklere sahip. Oturma izni bu haklar ve yükümlülükler konusunda yaban

Türkiye’de Gayrimenkul Yoluyla Vatandaşlık Edinimi

2017 yılında kabul edilen kanunla 1 milyon Amerikan doları değerinde ev alanlar bunları 3 yıl elinde tutarsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabiliyordu. Bu miktar 2018’de yapılan değişiklikle 250 bin dolara kadar düştü.

Yatırım Yapılması Şartıyla Vatandaşlık Veren Ülkeler ve Koşulları

Yurt dışında yaşamak ve vatandaşlık alabilmek özellikle son dönemlerde çok popüler ve birçok insanın hayali. Ülkelerin yabancılara vatandaşlık vermek için; ev almak,yatırım yapmak, bağışta bulunmak gibi bazı şartları var elbette.

Alanya Yayla Kültürü

Alanya Yayla Kültürü

Her yıl dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği, denizi, güneşi ve sahilleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yöresi Alanya, sahip olduğu iklimsel, kırsal özellikleri, geleneksel yaşam biçimi ve dağ ve doğa yürüyüşüne uygun alanlarının fazlalığıyla yayla turizmine de son derece elverişlidir.

Buradan bir Kraliçe Geçti “Kleopatra Plajı”

Masmavi denizi, incecik kumu ve müthiş atmosferiyle her yıl binlerce turistin kalbine taht kuran Akdeniz’in incisi Alanya’da yer alan Kleopatra Plajı, tarihi Alanya yarımadasının batı tarafından başlar ve 2 km uzunluğa sahiptir.

Bir Çorbadan Daha Fazlası “Gülüklü Çorba”

Külüklü diyen var, Hülüklü diyen de var... Adı ne olursa olsun, coğrafi işaret tescilli bir çorba olan “Gülüklü Çorba” Alanya düğün yemeklerinin vazgeçilmezi.

2021 Yaz Sezonunda Alanya’ya Turist Beklentisi

Geçtiğimiz yıl tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs sebebiyle hayat adeta durma noktasına gelmişti. Sınırların kapatıldığı, uçuşların durdurulduğu, birçok sektörde olduğu gibi turizm de büyük ölçüde sekteye uğradı.

Pandemi İle Birlikte Komün Yaşamdan İnzivaya

Sosyalleşmeden uzak bireysel yaşamayı öğrendiğimiz salgın sürecinde birçok alışkanlıklarımız değişti. Bu süreç, hem çalışma hayatını hem de tatil tercihlerini derinden etkiledi.

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Türkiye’nin en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan, yaz mevsiminde nüfusun 3-4 katına çıktığı, dünyanın birçok ülkesinden binlerce turistin akın ettiği Alanya, 20. Yüzyılın başlarında bir tarım şehriyken turizm cennetine dönüştü.

Toprak Ana Çağırıyor “Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim”

Gayrimenkuller arasında konuttan daha fazla ilgi görmeye başlayan toprak yatırımı, şehir hayatından uzak kalmayı tercih edenlerin sayısının arttığını da gösteriyor.

Alanya’nın Yeşil  İncisi “Avokado”nun internetten üzerinden satışı arttı

Orta Meksika’da doğan, daha sonra sırasıyla Jamaika,İspanya, Endonezya, Brezilya ve tüm dünyaya yayılan, yüzyıllar boyunca ‘timsah armudu’denen, 1915 yılında ilk kez avokado ismini alan tropikal meyve ‘Avokado’.