Türkiye’de Gayrimenkul Yoluyla Vatandaşlık Edinimi

2017 yılında kabul edilen kanunla 1 milyon Amerikan doları değerinde ev alanlar bunları 3 yıl elinde tutarsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabiliyordu. Bu miktar 2018’de yapılan değişiklikle 250 bin dolara kadar düştü.

Yatırım Yapılması Şartıyla Vatandaşlık Veren Ülkeler ve Koşulları

Yurt dışında yaşamak ve vatandaşlık alabilmek özellikle son dönemlerde çok popüler ve birçok insanın hayali. Ülkelerin yabancılara vatandaşlık vermek için; ev almak,yatırım yapmak, bağışta bulunmak gibi bazı şartları var elbette.

Alanya Yayla Kültürü

Alanya Yayla Kültürü

Her yıl dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği, denizi, güneşi ve sahilleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yöresi Alanya, sahip olduğu iklimsel, kırsal özellikleri, geleneksel yaşam biçimi ve dağ ve doğa yürüyüşüne uygun alanlarının fazlalığıyla yayla turizmine de son derece elverişlidir.

Buradan bir Kraliçe Geçti “Kleopatra Plajı”

Masmavi denizi, incecik kumu ve müthiş atmosferiyle her yıl binlerce turistin kalbine taht kuran Akdeniz’in incisi Alanya’da yer alan Kleopatra Plajı, tarihi Alanya yarımadasının batı tarafından başlar ve 2 km uzunluğa sahiptir.

Bir Çorbadan Daha Fazlası “Gülüklü Çorba”

Külüklü diyen var, Hülüklü diyen de var... Adı ne olursa olsun, coğrafi işaret tescilli bir çorba olan “Gülüklü Çorba” Alanya düğün yemeklerinin vazgeçilmezi.

2021 Yaz Sezonunda Alanya’ya Turist Beklentisi

Geçtiğimiz yıl tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs sebebiyle hayat adeta durma noktasına gelmişti. Sınırların kapatıldığı, uçuşların durdurulduğu, birçok sektörde olduğu gibi turizm de büyük ölçüde sekteye uğradı.

Pandemi İle Birlikte Komün Yaşamdan İnzivaya

Sosyalleşmeden uzak bireysel yaşamayı öğrendiğimiz salgın sürecinde birçok alışkanlıklarımız değişti. Bu süreç, hem çalışma hayatını hem de tatil tercihlerini derinden etkiledi.

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Türkiye’nin en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan, yaz mevsiminde nüfusun 3-4 katına çıktığı, dünyanın birçok ülkesinden binlerce turistin akın ettiği Alanya, 20. Yüzyılın başlarında bir tarım şehriyken turizm cennetine dönüştü.

Toprak Ana Çağırıyor “Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim”

Gayrimenkuller arasında konuttan daha fazla ilgi görmeye başlayan toprak yatırımı, şehir hayatından uzak kalmayı tercih edenlerin sayısının arttığını da gösteriyor.

Alanya’nın Yeşil  İncisi “Avokado”nun internetten üzerinden satışı arttı

Orta Meksika’da doğan, daha sonra sırasıyla Jamaika,İspanya, Endonezya, Brezilya ve tüm dünyaya yayılan, yüzyıllar boyunca ‘timsah armudu’denen, 1915 yılında ilk kez avokado ismini alan tropikal meyve ‘Avokado’.

Neden Türkiye’yi Tercih Ediyorlar?

Neden Türkiye’yi Tercih Ediyorlar?

Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), AGS Global firması ile birlikte yaptığı araştırmayla yabancı yatırımcılarını değerlendirdi.

Kripto Para Dönemi “Gayrimenkulünüzü Nasıl Alırsınız?”

Teknoloji çağının getirdikleri artık hayatımızın bütün alanlarına hızla yayılmaya başladı. Toplam piyasa değeri milyarlarca dolara ulaşan kripto paraların da bu yeni çağda yer almasıyla; günümüzde seyahat, gıda, bilişim, otomotiv ve hatta gayrimenkul sektöründe de alternatif bir ödeme yöntemi olarak aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı.